turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mart 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Distributive Laws and Noncommutative Fibrations

Atabey Kaygun
Istanbul Technical University, Türkiye

In noncommutative geometry there is a good working definition of a principal fibration whose structure group is no longer a group but a Hopf algebra, and there are few competing definitions for a generic fiber bundle. In this talk I am going to investigate one possible definition for noncommutative fibrations with examples coming from combinatorics: unramified coverings of connected graphs. Time permiting, I am also going to investigate the homological properties of such fibrations.
Matematik İngilizce
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır