turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mart 2018, 15:40


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Dynamics of complex polynomial automorphisms

Özcan Yazıcı
ODTU, Türkiye

Dynamics of polynomials in the complex plane is well known. In higher dimensions, the tools of complex (pluri)potential theory play an important role in the study of complex dynamics. We will first discuss dynamics of the polynomial automorphisms of $\mathbb{C}^2$, namely, Hénon maps. For these maps, we can construct Fatou sets, Julia sets and invariant probability measures which are analogous to those in the complex plane. In $\mathbb{C}^3$, there is a nice classifi- cation of polynomial automorphism up to affine conjugates. Some of these classes were extensively studied in terms of their dynamical properties. We will mention the recent results on the dynamics of one of the automorphism class in $\mathbb{C}^3$.
Analiz İngilizce
FEF 404

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır