turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mart 2018, 13:30


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Fast multiplication algorithms for cryptographic applications

Murat Cenk
METU, Türkiye

Most of the cryptographic applications include computationally expensive algorithms. These algorithms cause the system to be slow, so they need to be improved. One of the ways of enhancing the performance of such systems is to develop new algorithms for the finite field multiplication. In this talk, first, the known such multiplication algorithms are introduced. Then, the recent improvements are presented. How these new results affect the cryptographic applications is also discussed.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
FENS-L055

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır