turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Mart 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

The Logarithmic Category

Ali Ulaş Özgür Kişisel
ODTU, Türkiye

The minimal model program in higher dimensions necessarily involves singular varieties since a minimal model for a smooth variety doesn't have to be smooth. Iitaka's philosophy is that considering logarithmic pairs, each containing a variety X together with a normal crossing boundary divisor D, is essential when dealing with problems involving such singular varieties. The goal of this talk will be to explain this generalization.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır