turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Şubat 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On downward half Cauchy sequences of real numbers

Hüseyin Çakallı
Maltepe University, Türkiye

In this paper, we introduce and investigate the concepts of down continuity and down compactness. A real valued function $f$ on a subset $E$ of $R$, the set of real numbers is down continuous if it preserves downward half Cauchy sequences, i.e. the sequence $(f (α_n))$ is downward half Cauchy whenever $(α_n)$ is a downward half Cauchy sequence of points in $E$, where a sequence $(α_k )$ of points in $R$ is called downward half Cauchy if for every $ε > 0$ there exists an $n_0 ∈ N$ such that $α_m − α_n < ε$ for $m ≥ n ≥ n_0$. It turns out that the set of down continuous functions is a proper subset of the set of continuous functions.

Keywords: Sequences, series, summability, continuity.
2010 Mathematics Subject Classification: 40A05, 40A35, 40A30, 26A15.

NOT: İlgilenen herkesi bekleriz

Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü Bilgisayar Laboratuvarı
Ek Dosya

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır