turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Şubat 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Quasiconvex Set-Valued Functions

Çağın Ararat
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

Quasiconvex set-valued functions appear naturally as risk measures for random vectors in financial mathematics. Motivated by some examples in systemic risk, in this talk, we will consider some recent developments on quasiconvex monotone set-valued functions with a particular emphasis on duality theory. In applications, one usually needs to study the composition of two quasiconvex monotone set-valued functions, which is not a quasiconvex function in general. As a remedy, we will discuss the so-called natural quasiconvexity property and its consequences in the study of compositions.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA – 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır