turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Şubat 2018, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Smoothing for dispersive PDE

Burak Gürel
Boğaziçi University, Türkiye

Smoothing effect is well studied for many dispersive equations on $R^d$ where dispersion becomes the primary character of the evolution. On circular, semi-bounded or bounded domains, however, the effect of dispersion is somewhat more complicated to handle. After Bourgain’s work and introduction of the Banach spaces tailored for the particular dispersive PDE of interest, many of the previous well-posedness results have been improved, and new ones have been obtained on different domains. We will discuss the nonlinear smoothing effect and Bourgain spaces as refinements of Sobolev spaces. Then we will present some recent smoothing results for Cauchy and initial-boundary value problems of Schrödinger type equations.
Kısmi Diferansiyel Denklemler İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır