turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Aralık 2017, 11:00


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Modified planar functions, bent_4 functions and their relative difference sets

Nurdagül Anbar
RICAM, Avusturya

Modified planar functions are introduced to describe (2^n,2^n,2^n,1) relative difference sets (RDS) R as a graph of a function on the finite field F_2n. These are analogs of planar functions in odd characteristic q to describe (q^n, q^n, q^n, 1) RDSs. We point out that the projections of R are (2^n, 2, 2^n, 2^{n−1}) RDS that can be described by bent_4 functions, and we investigate the equivalence of their relative difference sets. In particular, we show that two extended affine equivalent bent functions may give rise to bent_4 functions whose corresponding RDSs are inequivalent.
Cebir İngilizce
FENS-G055

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır