turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Aralık 2017, 13:30


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Some Results On Line Arrangements

Hakan Güntürkün
Galatasaray Üniversitesi, Türkiye

We will review some classical problems and results about line arrangements in the real and complex projective plane. For real arrangements, Sylvester-Gallai and orchard problems, Dirac-Motzkin conjecture and some comments about the solutions will be given. For complex arrangements we will describe nets as well as some special arrangements. We will present Melchior's and Hirzebruch's inequalities. Finally, after introducing tropical lines, we intend to present some of our own work on the subject.
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF 10

gsu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır