turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Aralık 2017, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

The Cap Set Problem

Ali Ulaş Özgür Kişisel
ODTÜ, Türkiye

Determining the size of a largest subset of Fn3F3n which contains no lines is called the cap set problem. I will outline what is known about this problem and report some recent progress on the asymptotic version of the problem, due to Croot, Lev, Pach and Ellenberg, Gijswijt. Croot, E. , Lev, V. F. , Pach, P. P. Progression-free sets in Zn4Z4n are exponentially small, Annals of Math. 185, (2017), 331---337. Ellenberg, J. , Gijswijt, D. On large subsets of FnqFqn with no three-term arithmetic progression, Annals of Math. 185, (2017), 339---343
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır