turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Nisan 2017, 10:30


İstanbul Ayrık Matematik Toplantıları

Fractional Parameters In Graph Theory

John Gimbel
University of Alaska, Amerika Birleşik Devletleri

Approximately thirty years ago the notion of fractional parameters came to graph theory. This is a brief introduction to that subject. Many defınitions applied to graphs can be reformulated in terms of integer programming. When expanded to their counterpart in linear programming, they become fractional correspondents. We will consider three examples: the fractional domination, chromatic and cochromatic numbers of graphs.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
IMBM Seminar Room, Boğaziçi University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır