turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Nisan 2017, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

On pseudo symmetric monomial curves

Nil Şahin
Bilkent University, Türkiye

After giving basic definitions and concepts about symmetric and pseudo symmetric numerical semigroups, we will focus on 4-generated pseudo symmetric numerical semigroups/monomial curves. Determining the indispensable binomials of the defining ideal, we will give characterizations under which the tangent cone is Cohen-Macaulay. If time permits, determining minimal graded free resolutions of the tangent cones, we’ll show that “If the 4 generated pseudo symmetric numerical semigroup S is homogeneous and the corresponding tangent cone is Cohen Macaulay, then S is also Homogeneous type.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır