turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Şubat 2017, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Kadison-Singer redux

Mohan Ravichandran
MSGÜ, Türkiye

The celebrated proof of the Kadison-Singer problem in 2013 by Adam Marcus, Daniel Spielman and Nikhil Srivastava involved a variety of spectacular insights. In this talk, I will show how three of their innovations: An algebraic technique called the Method of Interlacing polynomials, a combinatorial technique to calculate expected characteristic polynomials of random matrices and an analytic technique called the Multivariate Barrier method can be generalized, leading notonly to better quantitative estimates but also some intriguing open questions. I will in particular, mention applications to probability and convex geometry. The talk will be self-contained.
Analiz İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır