turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Şubat 2017, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Asymptotics of non-uniform recursive trees

Ümit Işlak
Boğaziçi University, Türkiye

The purpose of this talk is to give an introduction to the theory of random recursive trees, and to discuss some recent results on their asymptotics. The theory for uniform recursive trees (where each possible tree is equally likely to occur) is well-established, and therefore our main goal will be to introduce and study non-uniform recursive tree constructions. The statistics to be analyzed include the number of branches, the number of nodes with a given number of descendants and the distances between two given nodes. (This is joint work with Serdar Altok and Ella Hiesmayr)
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
SCI 103

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır