turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Şubat 2017, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Transfinite Diameter and Polya Theorem in Several Complex Variables

Vyacheslav Zakharyuta
Sabancı University, Türkiye

Multivariate analogues of two classical results will be considered: first, the Fekete Theorem on the coincidence of transfinite diameter and Chebyshev constant for any compact set in C; second, the Polya Theorem on the asymptotic estimate of Hankel determinants, generated by Taylor coefficients of a function analytic at the infinity, in terms of the trans- finite diameter of any compact set, which contains all singularities of the function. We give a detailed analysis of the main steps in the proofs of these analogues. Some open problems will be discussed.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır