turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Kasım 2016, 13:00


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

About the spectral analysis of q-difference equations and operators

Yelda Aygar
Ankara University, Türkiye

Spectral theory of difference equations and operators have been studied on for many years. In recent years, quantum calculus has received a lot of attention, so it has led to rapid development of the theory of q-difference equations and so, spectral analysis of these operators become popular and attractive for mathematicians. In this talk, I investigate the spectral analysis of second order q-difference equations with respect to their coefficients, boundary conditions and with respect to the properties of their Jost solution.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya University (Central Campus), R-213
İlgili Web Bağlantısı

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır