turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Kasım 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On the action of groups with TI-centralizers

İsmail Güloğlu
Doğuş Üniversitesi, Türkiye

A subgroup H of a group G is called a TI-subgroup if H intersects trivially with any conjugate of H different from H and H is called an STI subgroup of G if for any normal subgroup N of G the subgroup HN/N is TI in G/N. In this talk the following result will be proven: If A is of prime order and acts coprimely on a finite group G in such a way that the subroup F of fixedpoints of A is a STI-subgroup of G then F is solvable if and only if G is solvable.
Cebir İngilizce
MSGSÜ Matematik Bölümü

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır