turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Ekim 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Bebutov-Kakutani Representation Theorem

Cem Tezer
METU, Türkiye

Famously investigated by M. V. Bebutov, there is a natural flow on the set of real valued functions on the real line with the metric of uniform convergence on compact sets. This flow is universal in the sense that each flow on a compact metric space can be imbedded as its subflow. A weaker version of this fact was first proven by V. V. Nemytskii in a paper which remained mostly unnoticed until S. Kakutani provided a brief and natural demonstration.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır