turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Ekim 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Recent developments on Toeplitz matrix computations

Skander Belhaj
Université de la Manouba, Tunus

In this talk we will present recent developments on Toeplitz matrix computations. Firstly, we will introduce fast and effective numerical algorithms for computing the inverse of a triangular Toeplitz matrix. A theoretical accuracy and error analysis will be also considered. Numerical examples will be given to illustrate the effectiveness of our methods. Secondly, a fast algorithm for solving systems of linear equations with banded Toeplitz matrices will be presented. Stability of the algorithm will be discussed and its performance will be showed by numerical experiments. Finally, a fast algorithm of two-level banded Toeplitz systems of linear equations with application to image restoration will be included.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Cryptology Lab.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır