turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Ekim 2016, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Algebras sitting on Stone–Cech compactifications

H. G. Dales
Lancaster University, Birleşik Krallık

We are interested in semigroup algebras sitting on a semigroup - both the algebraic and analytic versions. It is surprisingly difficult to decide when these algebras are semisimple. We shall discuss this, explaining terms. A key test case for our question is to take algebras sitting on the Stone–Cech compactification of the natural numbers. I shall explain how this compactification becomes a semigroup, and note that the answer to our question probably depends on the settheoretic assumptins that we make.
Cebirsel Topoloji İngilizce
TB 250, Bogaziçi University
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır