turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Haziran 2016, 14:00


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Discrete fractional calculus with some applications

Guo-Cheng Wu
College of Mathematics and Information Science, Neijiang Normal University, Çin

This work introduces the tool of discrete fractional calculus (DFC) in recent applications. It is used to introduce memory effects into discrete maps. General Chaotic behaviors are shown. Image encryption of fractional order is illustrated as one of the possible applications. Furthermore, chaos synchronization is designed according to stability conditions. Finally, a Riesz-Caputo fractional difference is given by use of both left and right Caputo-like fractional differences. Modelling of the diffusion on discrete domains is shown.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya Üniversitesi, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır