turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Haziran 2016, 13:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Arithmeticity of complex surfaces with special attention to Kodaira fibrations

Gabino Gonzalez-Diez
Universidad Autonoma de Madrid, İspanya

In this talk I shall attempt to show that whether or not a complex surface $S$ can be defined by polynomials with coefficients in a number field depends only on the holomorphic universal covers of certain Zariski open subsets $U\subset S$. In the particular case of Kodaira fibrations $U$ can be taken to be the whole surface $S$. This characterization of arithmeticity in terms of universal covers is very much in contrast with the corresponding situation in complex dimension one, where the universal cover is always the unit disk. This is joint work with Sebastin Reyes-Carocca.
Analiz İngilizce
ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Seminar Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır