turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Haziran 2016, 14:30


Sabancı Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Well-rounded lattices from algebraic constructions

Lenny Fukshansky
Claremont McKenna College, Amerika Birleşik Devletleri

Well-rounded lattices are vital in extremal lattice theory, since the classical optimization problems can usually be reduced to them. On the other hand, many of the important constructions of Euclidean lattices with good properties come from different algebraic settings. This prompts a natural question: which of the lattices coming from algebraic constructions are well-rounded? We consider three such constructions: ideal lattices from number fields, lattices from finite abelian groups and function fields, and cyclic lattices from quotient polynomial rings. In each of these cases, we provide a partial answer to the above question, as well as discuss some generalizations, applications, and directions for future research.
Analiz İngilizce
FENS 2008

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır