turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mayıs 2016, 14:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Picard lattice of a family of double covers of P2

Dino Festi
Leiden Üniversitesi, Hollanda

A K3 surface is a smooth projective surface with trivial canonical divisor and trivial first cohomology group. A double cover of P2 ramified along a smooth sextic curve is an example of K3 surface. To every K3 surface it is possible to associate a lattice, called Picard (or N ́eron-Severi) lattice. The Picard lattice encodes important information about the arithmetic and the geometry of the surface, and it is often not easy to compute. In this talk we will consider a 1-dimensional family of K3 surfaces that are double covers of P2 ramified along an almost diagonal sextic, and we will see how we can compute the Picard lattice of the generic member of the family. This is a joint work with Florian Bouyer, Edgar Costa, Chris Nicholls, and Mckenzie West.
Cebirsel Geometri İngilizce
FEF 09

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır