turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2016, 15:30


Çankırı Karatekin Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Some recent asymptotic results in matrix theory and Lie group

Tin -Yau Tam
Auburn University, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk We will discuss several well known asymptotic matrix result, namely, Beurling-Gelfand-Yamamoto Theorem about the spectral norm and the spectral radius of a square matrix, Francis-Kublanovskaja QR algorithm and Rutishauser LR algorithmon the numerical computation of eigenvalues of a square matrix, Aluthge iteration regarding the polar decomposition, and their extensions in the context of semisimple Lie groups. I hope to bring out some good flavor and relate different areas of mathematics including differential geometry, Lie group, matrix theory, numerical analysis, and topology in this talk.
Cebir İngilizce
Fen Fakültesi Seminer Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır