turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mayıs 2016, 14:30


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Examples on Strongly Fillable but not Stein Fillable Contact 3-manifolds: $(-\Sigma(2, 2g+1, 2(2g+1)n-1), \mu_{0})$

Nur Sağlam
University of Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk, we will show that the $3$-manifold $-\Sigma(2, 2g+1, 2(2g+1)n-1)$ admits a contact structure $\mu_{0}$ which is strongly fillable but not Stein fillable. We will explain how to produce $(-\Sigma(2,2g+1, 2(2g+1)n-1), \mu_{0})$ and show that $\mu_{0}$ is strongly symplectically filllable. If time permit, we will prove the non-Stein fillability of $\mu_{0}$ using the contact invariants in Heegaard-Floer theory.
Geometri, Topoloji İngilizce
IMBM

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır