turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Mayıs 2016, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Schatten-type classes of operators on Kaplansky-Hilbert modules

Uğur Gönüllü
İstanbul Kültür University, Türkiye

The concept of Kaplansky$-$Hilbert module was introduced by I. Kaplansky (in I. Kaplansky, Modules over operator algebras, Amer. J. Math. 75 (1953), no. 4, 839--858.) under the name $AW^\ast$-module. Cyclically compact sets and operators in lattice-normed spaces were introduced by A. G. Kusraev, (see A.G. Kusraev, Dominated Operators, Kluwer Academic Publishers, Dordrecht, 2000.) In particular, a general form of cyclically compact operators in Kaplansky$-$Hilbert modules, which is similar to the Schmidt representation of compact operators on Hilbert spaces, as well as a variant of the Fredholm alternative for cyclically compact operators, were also given. In this talk, we will present some characterizations of cyclically compact operators and Schatten-type classes of operators on Kaplansky$-$Hilbert modules.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır