turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mayıs 2016, 15:45


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

A New Randomness Test Based on the Overlapping Blocks

Muhiddin Uğuz
METU, Türkiye

Let ${r_i} = r_1, r_2, r_3, . . .$ be a binary sequence and fix a pattern say $P =b_1b_2 · · · b_l$ of length $l$. The probability that the pattern $P$ appears for the first time at a specific position k has been studied by various researchers by making use of different techniques. In this work we present a graph theoretical approach for the solution of the problem. In particular, we compute the probability values for $l = 3$ and $l = 4$ explicitly. Depending on the computed values we define a statistical randomness test for binary sequences.
Matematik İngilizce
Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü
Ek Dosya

bgtemur 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır