turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mayıs 2016, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Tame Fréchet spaces

Buket Can Bahadır
Middle East Technical University, Türkiye

We say that the pair $(E,F)$, for Fréchet spaces $E$ and $F$, is called a tame pair if there exists an increasing function $S:\mathbb{N}\to \mathbb{N}$ such that for any linear operator $T:E\to F$, we have $\pi _T(k)\leq S(k)$ when $k$ is large enough, where $\pi _T(k)$ is the characteristic of continuity map of $T$. We show that, for K\"othe spaces, the pair $(\lambda(A),\lambda(B))$ is tame if and only if the family of quasidiagonal operators from $\lambda(A)$ to $\lambda(B)$ satisfies the tameness criteria. We give tameness characterization for power series spaces of finite and infinite types. It turns out that if $\alpha$ or $\beta$ is stable, then the tameness of the pair $(\Lambda_\infty(\alpha),\Lambda_\infty(\beta))$ is equivalent to boundedness. We also characterize the tameness of mixed type power series spaces.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır