turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2016, 15:40


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Hochschild cohomology of incidence algebras

Serkan Sütlü
Işık Üniversitesi, Türkiye

Starting with the definition of an incidence algebra associated to a partially ordered set, we discuss various examples including the incidence algebra of formal power series, of exponential power series, of Eulerian power series, and of formal Dirichlet series. We then use the algebra-coalgebra duality to realize these examples as dual algebras of certain coalgebras. Finally, we use this fact to identify their algebra Hochschild cohomology groups with the Cotor-groups of the dual coalgebras. (Joint work with M. Kanuni Er & A. Kaygun)
Cebir Türkçe
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır