turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Nisan 2016, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Dilation theory of invariant kernels valued in continuously adjointable operators of VH-spaces

Serdar Ay
Bilkent University, Türkiye

We consider positive semidefinite kernels that are invariant under an action of a $*$-semigroup and valued in the continuous and continuously adjointable operators of VH (Vector Hilbert)-spaces in the sense of Loynes. The main theorem gives two necessary and sufficient boundedness conditions for the existence of an invariant Kolmogorov decomposition of the kernel, or equivalently, $*$-representations of the $*$-semigroup on a reproducing kernel VH-space. We discuss several cases in which the latter boundedness condition follows automatically. This is a joint work with A. Gheondea.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır