turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mart 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Survival of Branching Brownian Motion in a Random Trap Field

Mehmet Oz
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye

We study a branching Brownian motion Z evolving in Rd, where a radially decaying field of Poissonian traps is present. Each trap is a ball with constant radius. Considering a general offspring distribution and conditioning Z on non-extinction, we find the asymptotic decay rate of the annealed probability that none of the particles of Z hits a trap. The method of proof is to use a skeleton decomposition for the GaltonWatson process underlying Z and to show that the particles of finite line of descent do not contribute to the survival asymptotics. On the way, a convergence result on the conditional speed of branching Brownian motion is proved.
Matematik İngilizce
Gebze Teknik Universitesi, Matematik Bolumu, I-Blok Seminer Salonu

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır