turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mart 2016, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

On some results using measures of noncompactness

Eberhard Malkowsky
Fatih University - University of Giessen, Türkiye

In this talk, we review some results on measures of noncompactness, including an axiomatic introduction, a study of the Kuratowski, Hausdorff, inner Hausdorff and separation measures of noncompactness, a survey of their most important properties and their roles in fixed point theory and operator theory. We also determine the Hausdorff measure of noncompactness of matrix operators and, more generally, of bounded linear operators between $BK$ spaces. Among other things we present many of our results (with co--authors) involving the classical sequence spaces.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır