turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mart 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Monodromy groups of real Enriques surfaces of hyperbolic type

Sultan Erdoğan
İTÜ, Türkiye

I will talk about some basic definitions and facts about real Enriques surfaces. Then I will introduce an equivariant version of Donaldson's trick, used in deformation classification, that relates real Enriques surfaces and real rational surfaces. I will roughly state the result about the monodromy groups of real Enriques surfaces of hyperbolic type and (if time permits) show on a few deformation classes how the monodromy groups are found.
Geometri İngilizce
Bomonti Kampüsü, Matematik Bölümü Seminer Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır