turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mart 2016, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Dairede Analitik Fonksiyonların Sınır Davranışı

Tugba AKYEL
Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye

Birim dairede sınırlı holomorf fonksiyonların sınır davranışı incelenmiş olup, sınırda Schwarz Lemması’nın farklı versiyonları ele alınmıştır. Birim dairede holomorf olan fonksiyonların bir sınıfında, sınır noktasında açısal limitin mevcutluğu varsayılarak bu noktadaki açısal türevin modülünün aşağıdan değerlendirilmeleri elde edilmiştir. İncelenen fonksiyonların tek katlı ve çok katlı olması halleri ayrı ayrı ele alınmış olup, elde edilen kesin eşitsizliklerde fonksiyonun bir iç noktadaki değeri ve farklı mertebeden türevleri kullanılmıştır.
Matematik Türkçe
Gebze Teknik Universitesi, Matematik Bolumu, I-Blok Seminer Salonu

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır