turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mart 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Condition Number for Random Polynomial Systems

Alperen Ergür
Texas A&M University, Amerika Birleşik Devletleri

The condition number of a polynomial system measures the sensitivity of its roots to perturbations in the coefficients. We study the condition number of random polynomial systems for a broad family of distributions. Our work is motivated by Smale's 17th problem on the complexity of polynomial system solving. We present a brief overview of current state in Smale's 17th problem then proceed with our recent results on average conditioning. This is joint work with J.Maurice Rojas and Grigoris Paouris.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır