turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mart 2016, 15:45


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Polidiskte tek bir fonksiyon tarafından üretilen invaryant alt uzaylar

Beyaz Başak Koca
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

W. Rudin, ''Function theory in polydiscs'' kitabında bugün hala açık olan ''Polidisk üzerindeki klasik Hardy uzayının tüm invaryant alt uzaylarının sınıflandırılması yada açık bir tanımının verilmesi'' problemini ortaya koymuştur. Bu konuşmada, polidisk üzerindeki klasik Hardy uzayının tek bir fonksiyon tarafından üretilen tüm invaryant alt uzaylarını tamamen karakterize ederek Rudin’in bu problemini kısmi olarak cevaplayacağız.
Analiz Türkçe
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır