turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Mart 2016, 13:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Model Order Reduction

Bülent Karasözen
METU, Türkiye

Reduced order modelling has been agained in the last two decades a growing interest in computational science and engineering. It plays an important role in high performance computing in the fields ranging from mechanical to electronic engineering, the basic and applied sciences, including neuro-sciences, medicine, biology and finance. In this talk, applications of reduced basis techniques are presentened for parameterized partial differential equations in fluid flow, option pricing and optimal control.
Uygulamalı Matematik İngilizce
IAM - S209

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır