turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Şubat 2016, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Topological Study of Pairs of Algebraically Closed Fields

Ayhan Günaydın
Mimar Sinan Fine Arts University, Türkiye

Model theoretic study of pairs of algebraically closed fields goes back to Keisler, who proved a completeness result and a quantifier elimination result. Since then there has been quite a bit of work on the subject of expansions of fields by certain subsets. In this talk, I will propose a topological study of pairs of algebraically closed fields. The topology I will introduce is strictly between the Zariski and Kolchin topologies. After a brief introduction to Model Theory, I will illustrate some preliminary results on the interaction of this topology and model theoretic concepts.
Topoloji İngilizce
SCI 129

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır