turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Aralık 2015, 13:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Variety of Square Zero Matrices

Berrin Şentürk
Bilkent University, Türkiye

In this talk, motivated by the algebraic version of the Carlsson's conjecture which states if k is an algebraic closure of F2, R=k[x1,…,xr] and (M, ∂) is a free, finitely generated DG-R module and its homology is nonzero, finite dimensional as a k-vector space, then the rank of M over R is at least 2r, we consider the variety of strictly upper triangular square zero 2nx2n matrices. We will describe the irreducible components of this variety and decompose into orbits of the Borel group by using Rothbach's technique. Moreover, we fix a particular irreducible component of this variety and study the structure of the subvariety of matrices of rank n in this component by using Karagueuzian, Oliver and Ventura's idea.
Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır