turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Aralık 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

On Pseudo Symmetric Monomial Curves

Mesut Şahin
Hacettepe University, Türkiye

In this talk, we introduce monomial curves, toric ideals and monomial algebras associated to 4-generated pseudo symmetric numerical semigroups. We give a characterization of indispensable binomials of these toric ideals, and of these monomial algebras to have strongly indispensable minimal graded free resolutions. We also discuss when the tangent cones of these monomial curves at the origin are Cohen-Macaulay in which case Sally's conjecture will be true. Joint with Nil Şahin of Bilkent University. Supported by Tubitak No:114F094.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır