turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Aralık 2015, 16:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The complexity of topological conjugacy of pointed Cantor minimal systems

Burak Kaya
Rutgers University, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk, we analyze the complexity of the topological conjugacy relation on Cantor minimal systems from the point of view of descriptive set theory. We shall show that topological conjugacy of pointed Cantor minimal systems is Borel bireducible with the equality of countable sets of reals. We will also show that this is a lower bound for the Borel complexity of topological conjugacy of Cantor minimal systems. If time permits, we will cover some applications of our results to properly ordered Bratteli diagrams.
Cebir İngilizce
İkeda Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır