turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Aralık 2015, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Minimum Maximal Matching problem and Equimatchable graphs

Tınaz Ekim
Boğaziçi University, Türkiye

Given a graph, the problem of finding the minimum size maximal matching (MMM) is also known as the (independent) edge dominating set (EDS) in the literature. We will give several results about the hardness of solving MMM in special graph classes and point out some future research questions in this direction. We will also talk about the related notion of equimatchable graphs: a graph is equimatchable if all maximal matchings of it have the same size. We will discuss about the structural properties of equimatchable graphs and point out interesting open questions in this area.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
ENG B-05

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır