turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Aralık 2015, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Finite group actions on spheres

Ergün Yalçın
Bilkent University, Türkiye

Studying symmetries of topological spaces is a classical topic in algebraic topology. Finite groups which can act freely on a sphere are completely classified but there are many unanswered questions related to free actions on products of spheres or about actions on spheres with nontrivial isotropy subgroups. In this talk I will give a survey of well-known results in this area and present some new results from our joint work with Ian Hambleton related to rank two finite group actions on homotopy spheres with rank one isotropy.
Cebir İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır