turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ekim 2015, 13:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Monoid Actions, (Co)homology Theories and (Co)homotopy Theories

Mehmet Akif Erdal
Bilkent University, Türkiye

In this talk we will discuss the definitions of (co)homology and (co)homotopy theories graded over a monoidal category by using bi-actions of monoidal categories on categories. Later, we will show that these defintions agree with the existing definitions of (co)homology and (co)homotopy theories for particular choices of monoidal categories and their actions. Moreover we will define $\Omega$-spectra and suspension spectra as fixed points of certain monoidal actions and show how these fixed points can represent (co)homology and (co)homotopy theories. This talk is based on a joint work with Özgün Ünlü.
Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır