turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ekim 2015, 14:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Conjectures on the Ghost Number for Mod-p Group Algebras

Fatma Altunbulak Aksu
Çankaya University, Türkiye

A ghost in the stable module category of a finite group G is a map betweenmodular representations of G, which induces a trivial map on Tate cohomology. The Freyd’s generating hypothesis (GH) for the stable module category of G is the statement that all ghosts between finitely generated modular representations of G factor through a projective kG-module. For most p-groups GH fails and the ghost number of the group algebra kG is defined as an invariant which measures the degree of the failure of GH. We give some new results about some conjectures on the ghost number of mod-p group algebras. This is a joint work with David J. Green
Cebir İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır