turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Ekim 2015, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

How Groups Grow

M. Gökhan Benli
Middle East Technical University, Türkiye

The growth function of a finitely generated group measures how fast the balls in its Cayley graphs grow. This asymptotic invariant attracted a lot of attention starting from M. Gromov's celebrated theorem about groups which grow polynomially. This talk will be a survey of history, open problems and recent developments around this notion. The main focus will be on groups whose growth is intermediate between polynomial and exponential constructed by R. Grigorchuk.
Cebir İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır