turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Fusion Systems, Bisets, and Group-Like Structures

Matthew Gelvin
Bilkent University, Türkiye

Fusion theory is the study of the structure of finite groups visible to a particular prime number. It connects the worlds of finite groups, algebraic topology, and modular representation theory. In this talk we will describe fusion systems arising from finite groups and discuss one of the motivating theorems in the field, which roughly states that the algebraic and topological notions of p-local data coincide. We will conclude with a discussion of more recent work, joint with Reeh and Yalcin, that seeks to understand fusion systems in terms of certain more group-like structures.
Cebirsel Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır