turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Ağustos 2015, 16:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Equivariant Homotopy Diagrams

Aslı Guclukan İlhan
GTÜ, Türkiye

The aim of this talk is to define an obstruction theory for making equivariant homotopy diagrams more and more highly commutative. A gluing data which we will use to construct topological spaces with specific homotopy types can be obtained when these obstructions vanish. Given a finite group G, we will also construct finite G-CW-complexes homotopy equivalent to a product of spheres with isotropy groups in a given family of subgroups of G. This is a joint work with Özgün Ünlü.
Cebir İngilizce
Matematik Bölümü

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır