turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

RASM 2015 - International Workshop on Recent Advances in Sliding Modes

09 Nisan 2015 - 11 Nisan 2015

Boğaziçi University, İstanbul

The organizing committee of RASM 2015 extends a cordial invitation to you to come to Istanbul to meet renowned scholars and practitioners from all over the world at a place that is reputed to be one of the most attractive cities of the Europe. The aim of RASM 2015 is to bring together researchers and practitioners interested in discontinuous control paradigm, within the general framework of automatic control theory, and to provide an assessment of recent advances and the most promising trends for future research. Contributions are invited in all areas pertaining to the theory and application of variable-structure systems and discontinuous control including analysis, control, observation and simulation for linear, nonlinear and distributed parameter systems, and integration with other systems and control areas such as intelligent systems and technologies. Contributions on applications in various fields, such as robotics, process industry, transportation systems, aerospace, fault diagnosis, electrical drives, power systems, etc are encouraged.
Optimal Kontrol Etkinliğin Web Sayfası
A. C. Aras

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır